ROLNICTWO

Świadczymy usługi badawczo rozwojowe i wdrożeniowe dla rolnictwa, specjalizując się w uprawie roślin.

www.foodsector.plwww.irliu.pl

CosLab Group świadczy usługi badawczo rozwojowe i wdrożeniowe dla rolnictwa. Składa się na to głownie doświadczenie w szczegółowej uprawie roślin. 

Firma dysponuje areałem ponad 10  hektarów pół uprawnych, przeznaczonych na eksperymentalne działania.

Specjalizujemy się głównie w uprawie ziół i metodach pozyskiwania z nich substancji aktywnych.  Prowadzimy też uprawy roślin używanych w przemyśle kosmetycznym, w celu badań nad substancjami aktywnymi.

W ramach CosLab Group działają  spółki  FoodSector  oraz  wydzielony zakład INSTUTUT ROŚLIN LECZNICZYCH I UŻYTKOWYCH których  działalność związana jest wyłącznie z obsługą sektora spożywczego oraz usług dla nowoczesnego rolnictwa oraz małych specjalistycznych gospodarstw  uprawiających zioła lecznicze .

Uprawa roślin leczniczych jest coraz bardziej popularna-  to proces hodowli i zbioru roślin, które posiadają właściwości lecznicze i są wykorzystywane do produkcji leków, suplementów diety, kosmetyków i innych produktów zdrowotnych. Rośliny lecznicze mogą być uprawiane w celu pozyskania surowców roślinnych lub ekstraktów, które zawierają substancje czynne, np. alkaloidy, glikozydy, flawonoidy, olejki eteryczne i inne związki bioaktywne.

Uprawa roślin leczniczych wymaga specjalistycznej wiedzy i umiejętności, ponieważ każda roślina ma swoje indywidualne wymagania dotyczące gleby, nawożenia, podlewania i ochrony przed chorobami i szkodnikami. W celu uzyskania optymalnych plonów i jakości surowców roślinnych, konieczne jest również stosowanie odpowiednich technik zbioru i przechowywania.

Uprawa roślin leczniczych ma wiele zastosowań w medycynie naturalnej i alternatywnej, a także w przemyśle farmaceutycznym i kosmetycznym. Wśród popularnych roślin leczniczych uprawianych na skalę przemysłową znajdują się między innymi: rumianek, melisa, dziurawiec, mięta, lawenda, szałwia, echinacea, aloes i inne.

W ostatnich latach uprawa roślin leczniczych stała się coraz bardziej powszechna, ponieważ coraz więcej osób zwraca uwagę na naturalne sposoby leczenia i pielęgnacji zdrowia. W związku z tym, rolnicy i producenci kosmetyków i suplementów diety zaczynają inwestować w uprawę roślin leczniczych jako alternatywny sposób na zdobycie wartościowych surowców i zwiększenie zysków.