Zaznacz stronę

Produkcja wdrożeniowa

CosLab Group

Produkcja wdrożeniowa to złożony proces polegający na odtworzeniu procesu produkcji opracowanego w laboratorium na urządzeniach laboratoryjnych w warunkach masowej produkcji przemysłowej, ale w dużo mniejszej ilości. Wymaga to specjalistycznego sprzętu, takiego jak małe homogenizatory, linie napełniające, półautomatyczne tubiarki, rozlewarki, maszyny aerosolowe.

W czasie produkcji wdrożeniowej dopracowuje się wszystkie parametry optymalizujące produkcję masową.

Proces ten pozwala uniknąć ewentualnych błędów na dużą skalę.

Jednocześnie te same maszyny, które służą do produkcji wdrożeniowej, można wykorzystać do wykonywania niedużych, pilotażowych ilości różnych wyrobów. W ten sposób można zbadać rynek, nie angażując zbyt dużych środków w masową produkcję, w dziesiątkach tysięcy sztuk.

Małe pojemności maszyn wykorzystywane są także do produkcji specjalistycznej i niedużej typu manufakturowej.

 

Trendem ostatnich lat jest produkcja niedużej ilości oryginalnych kosmetyków przez małe firmy i startupy. Małe linie produkcyjne są w stanie wytworzyć kosmetyki doskonałej jakości i mających parametry typowe dla produkcji przemysłowej (próżni, gazów technicznych etc.) w niedużych ilościach.

Możliwość wykonania profesjonalnej produkcji wdrożeniowej oraz produkcji małych ilości (manufakturowej) to duży atut Cos Lab Group.