Zaznacz stronę

Bromatologia

CosLab Group

 

 Laboratorium CosLab  ( dział FoodSector P.S.A )  zajmuje się badaniem żywności oraz opracowywaniem technologii produkcji nowych produktów spożywczych .

Badamy wartość odżywczą , skłąd chemiczny i antyodżywczy , strawność i przyswajalność przez organizm . Analizujemy zanieczyszczenia takie jak zawartość pestycydów lub metali ciężkich . Badamy obecność mikroorganizmów ( bakterie, wirusy i grzyby) .

Zajmujemy się także higieną żywności w procesach produkcyjnych , przechowywaniu, przetwórstwie i obrocie. Pracujemy nad odkrywaniem nowych źródeł pochodzenia żywnosci , wpływem środowiska naturalnego na jakość płodów rolnych . Kontrolujemy poziom zanieczyszczeń chemicznych i biologicznych w rolnictwie.

Zapraszamy do współpracy w zakresie opracowania nowych atrakcyjnych produktów spożywczych a także wyrobów spożywczych specjalnego przeznaczenia w tym do żywienia osób chorych  a także żywienia w warunkach wyjątkowych  czyli na przykład opracowania technologii i produkucji racji żywieniowych dla wojska i  innych służb mundurowych. 

Warto zwrócić uwagę na fakt ,że nauki o żywności szybko się rozwijają i zmienia się zakres wiedzy oraz tym samym potrzeby społeczeństwa , powinno się  więc tworzyć nowe technologie żywienia w oparciu o najnowsze zdobycze nauki .