BADANIA LABORATORYJNE

  Wspieramy producentów, dystrybutorów i importerów we wszystkich działaniach związanych z opracowywaniem i uaktualnianiem dokumentacji produktów. Laboratorium zaproponuje i przeprowadzi specjalistyczne badania potwierdzające jakość i bezpieczeństwo produktów kosmetycznych, wyrobów medycznych, chemii gospodarczej, czy suplementów diety.

 

  Opracowujemy całą dokumentację produktu, weryfikujemy claimy marketingowe i etykiety. Tworzymy Raporty Oceny Bezpieczeństwa i rejestrujemy produkty w bazie CPNP. Każdy produkt wymaga odpowiednich badań dopuszczających, które dobieramy indywidalnie, w zależności od jego rodzaju i składu.

 

  Wykonujemy kmplet badań obowiązkowych, takich jak: badania fizykochemiczne (w tym testy starzeniowe i kompatybilności masy z opakowaniem), badania mikrobiologiczne (czystość mikrobiologiczną i testy konserwacji), badania dermatologiczne, badania potwierdzające deklaracje marketingowe (aplikacyjne i aparaturowe).

 

  W przypadku specyficznych produktów doradzimy jakie badania uzupełniające należy wykonać, by produkt miał kompletną dokumentację upoważniającą do jego sprzedaży na terenie UE.

  W przypadku innowacyjnych produktów jesteśmy w stanie zapropjektować rozszerzone badania, które również przeprowadzimy w naszych laboratoriach.

Skontaktuj się z nami